Strona główna > O nas
Powrót na górę

O nas

Gwarancja bezpieczeństwa

Dla Państwa bezpieczeństwa i komfortu korzystania z naszych usług informujemy, że sterylizacja narzędzi wykorzystywanych w Centrum Terapii Laserowej zarówno w części medycznej jak i kosmetycznej jest pod stałym nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu.

 

Obok aktualne badania.

Oferta Centrum Terapii Laserowej

 

Oferujemy pełen zakres usług medycznych i kosmetycznych w klinice we Wrocławiu przy ul. Jaracza (tuż przy mostach Warszawskich), z dogodnym dojazdem z dowolnej części miasta. Gabinety medyczne i kosmetyczne znajdują się w tym samym budynku, dzięki czemu mogą Państwo swobodnie korzystać z dowolnego zestawu zabiegów.

 

Posiadamy 27-letnie doświadczenie w pracy z laserami medycznymi. Należymy do Polskiego Towarzystwa Terapii Laserowej i Dermatologicznej.

 

Jako pierwszy ośrodek w Polsce sprowadziliśmy laser argonowy do leczenia naczyniaków. Nasi pacjenci, którzy byli wówczas dziećmi skończyli studia, założyli rodziny i nierzadko teraz przychodzą do nas ze swoimi dziećmi.

 

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, szkolimy lekarzy w zakresie laseroterapii. Dumni jesteśmy z tego, że w wielu nowo powstających ośrodkach medycyny estetycznej pracują lekarze, którzy u nas zdobywali podstawy posługiwania się laserami.

Profesjonalna dermatologia estetyczna we Wrocławiu

 

W ramach zabiegów dermatochirurgii laserowej oferujemy m.in. usuwanie znamion i tatuaży, zamykanie naczynek, usuwanie zmian skórnych (pieprzyków, brodawek, kłykcin), leczenie trądziku i blizn potrądzikowych, usuwanie zmarszczek, leczenie nadpotliwości, usuwanie zmarszczek, mezoterapię, powiększanie ust, modelowanie kształtów twarzy (volumetria) i inne zabiegi medycyny estetycznej.

 

Salon kosmetyczny pozwoli Państwu na skorzystanie między innymi z zabiegów odmładzających i rewitalizujących, masaży, manicure i pedicure, specjalnych zabiegów dla odmłodzenia i pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu, mikrodermabrazji. Oferujemy także specjalne zabiegi zgodne z indyjską filozofią ajurwedy.

 

Oprócz tradycyjnych metod leczenia, wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt, taki jak Kapsuła kosmetyczna SPA INTERWELL TAI CHI Exclusive, Skin Master Plus, lasery Pixel, Q-switch Sinon, IPL-Photoderm oraz Nd:Yag (neodymowo-yagowe), urządzenia do leczenia trądziku Harmony Acne i inne.

Nasz Zespół

dr n. med. Paweł Kołtowski

specjalista chirurg, założyciel Centrum Terapii Laserowej

 

Dr n. med. Paweł Kołtowski jest specjalistą chirurgii ogólnej. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu.

 

Umiejętności i doświadczenie zawodowe zdobywał pracując najpierw jako asystent, potem adiunkt w III Katedrze i Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończył I i II stopień specjalizacji w chirurgii ogólnej oraz uzyskał tytuł doktora nauk medycznych broniąc rozprawy na temat antybiotykoterapii w zakażeniach otrzewnej. Szkolił się w najlepszych ośrodkach chirurgii w Niemczech, Holandii i Kanadzie.

 

Jest założycielem Centrum Terapii Laserowej, pierwszego w Polsce ośrodka wykorzystującego lasery w leczeniu chorób skóry i w medycynie estetycznej. Podstawy laseroterapii zdobywał w Niemczech, w klinikach uniwersyteckich w Monachium i Regensburgu pod kierunkiem Prof. Dr. Michaela Landthalera. Szkolił się u Dr. Gerda-Martina Kautza w Konz i Dr. Careen Schroeter w Maastricht.

 

Od ponad 26 lat specjalizuje się w laserowej chirurgii dermatologicznej, diagnostyce dermatoskopowej znamion skórnych i laserowej medycynie estetycznej.

Dorota_Bałazińska_2809

lek. med. Dorota Bałazińska

chirurg, założyciel Centrum Terapii Laserowej

 

Lek. med. Dorota Bałazińska jest chirurgiem ogólnym. Ukończyła Akademię Medyczną we Wrocławiu.

 

Umiejętności i doświadczenie zdobywała już podczas studiów jako wolontariusz, następnie w trakcie specjalizacji pod kierunkiem dr n. med. Mirosława Nienartowicza oraz przez 12 lat w III Katedrze i Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej Akademii Medycznej we Wrocławiu pod kierunkiem Prof. Leopolda Oleszkiewicza. Kolejne 6 lat pracowała w Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Okręgowego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu pod kierunkiem dr n. med. Tadeusza Myczkowskiego i 2 lata w Oddziale Chirurgii Ortopedycznej w Centrum Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Trzebnicy. Od 26 lat nieprzerwanie związana z Centrum Terapii Laserowej. Doświadczenie zdobyte w różnych oddziałach chirurgicznych daje jej możliwość szerszego spojrzenia na problemy Pacjentów.

 

Nieustannie kształci się i poszerza swoją wiedzę na temat nowoczesnych technik operacyjnych i innowacji w dermatochirurgii, chirurgii laserowej oraz medycynie anti-aging a także rozwija swoje zainteresowania medycyną naturalną i starohinduską (ayurveda) oraz dietetyką, aby móc łączyć je z najnowocześniejszymi osiągnięciami medycyny tradycyjnej. Uczestniczyła w wielu kursach oraz stażach indywidualnych w wiodących ośrodkach chirurgii laserowej w Niemczech, Włoszech i Holandii. Prowadzi szkolenia z zakresu chirurgii laserowej.

dr n. med. Mateusz Zachara

specjalista chirurgii plastycznej

 

Dr Mateusz Zachara jest specjalistą chirurgii plastycznej z wieloletnim doświadczeniem. Od 2005 roku pracuje w Oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy-Zdroju. Ukończył wrocławską Akademię Medyczną, a umiejętności i doświadczenie zdobywał przez wiele lat, wykonując pod okiem Prof. Kazimierza Kobusa i Prof. Piotra Wójcickiego kilka tysięcy zabiegów operacyjnych. W 2010 roku obronił tytuł doktora nauk medycznych.

 

Dr Zachara nieustannie się kształci i poszerza swoją wiedzę na temat nowoczesnych technik operacyjnych i innowacji  w chirurgii plastycznej oraz medycynie anti-aging. Uczestniczył w wielu kursach oraz stażach indywidualnych w ośrodkach chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w kraju i zagranicą.

 

Należy do towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, International Confederation for Plastic Reconstructive&AestheticSurgery, International Society of Aesthetic Plastic Surgery, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Sekcji Mikrochirurgii PTChir.

 

Życie dr. Zachary to jednak nie tylko praca. W czasie wolnym z sukcesem oddaje się swoim pasjom – muzyce i rysunkowi.

lek. med. Andrzej Kublik

specjalista chirurg

 

Lek. med. Andrzej Kublik jest specjalistą chirurgii ogólnej. Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu ukończył w 1986 roku. Doświadczenie i umiejętności zawodowe zdobywał najpierw w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, gdzie pod kierunkiem Prof. dr hab. n. med. Wojciecha Witkiewicza uzyskał I i II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Po ukończeniu II stopnia specjalizacji rozpoczął pracę w Szpitalu Ministerstwa Sprawiedliwości we Wrocławiu, gdzie w latach 1994 do 2014 był Ordynatorem Oddziału Chirurgicznego.

Od ponad 20 lat specjalizuje się w zabiegowym leczeniu zabiegowym hemoroidów. Swoją specjalistyczną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu chirurgii układu żylnego stale poszerza biorąc udział w licznych kursach szkoleniach i sympozjach zarówno w kraju jak i zagranicą. Z Centrum Terapii Laserowej związany jest nieprzerwanie od 2010 roku.

mgr Jacek Turbański

specjalista rehabilitacji ruchowej, dyplomowany terapeuta manualny

 

Mgr Jacek Turbański ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jest specjalistą w zakresie rehabilitacji ruchowej oraz dyplomowanym terapeutą manualnym.
Umiejętności i doświadczenie zawodowe zdobywał najpierw przez 12 lat w Okręgowym Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu a następnie w Centrum Medycznym PROMEDIS we Wrocławiu, gdzie w latach od 1999 do 2009 kierował Oddziałem Usprawniania Leczniczego. W latach od 1986 do 1998 był trenerem odnowy biologicznej w Szermierczym Klubie Sportowym KOLEJARZ we Wrocławiu a obecnie współpracuje z Szermierczym Klubem Sportowym WROCŁAWIANIE.
Od ponad 20 lat specjalizuje się w zespołach bólowych, urazach sportowych i usprawnianiu pacjentów z SM. Nieustannie kształci się i rozszerza swoją wiedzę i umiejętności w zakresie terapii manualnych oraz leczenia zespołów bólowych, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.
Z Centrum Terapii Laserowej związany jest nieprzerwanie od stycznia 2017 roku, tj. od momentu uruchomienia w CTL pierwszego w Polsce Ośrodka Terapii Jądrowym Rezonansem Magnetycznym MBST® – innowacyjnej metody łagodzenia bólu i regeneracji tkanek w bolesnych zmianach zwyrodnieniowych oraz pourazowych układu mięśniowo-szkieletowego.

Anna Sławińska

dyrektor Centrum Terapii Laserowej

 

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się administracją, pasjonuje literaturą.

Ewa Mrówczyńska

rejestratorka

 

Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka. 🙂

Grażyna Adamkiewicz

pielęgniarka dyplomowana

 

Absolwentka Liceum Medycznego we Wrocławiu. Przepracowałam ponad 20 lat jako pielęgniarka w oddziale chirurgicznym. Od 1997 zajmuje się depilacją laserową. Uśmiech to niedrogi sposób na poprawienie naszego wyglądu. 🙂

Agnieszka Melchior-Goldmann

rejestratorka

 

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, kierunek socjoterapia. Optymistycznie patrzę na świat. Kocham dzieci.

Natalia Morawska CTL

Natalia Morawska

kosmetolog

Natalia Morawska CTL

Anna Vasyltsova

Specjalista pielęgnacji dłoni i stóp

Yuliia Solomakhina CTL

Yuliia Solomakhina

Uczeń szkoły masażu

Justyna Reingruber CTL

Justyna Reingruber

Fizjoterapeuta

Galeria

Zapraszamy!