Strona główna > O nas
Powrót na górę

O nas

Gwarancja bezpieczeństwa

Dla Państwa bezpieczeństwa i komfortu korzystania z naszych usług informujemy, że sterylizacja narzędzi wykorzystywanych w Centrum Terapii Laserowej zarówno w części medycznej jak i kosmetycznej jest pod stałym nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu.

 

Obok aktualne badania.

Oferta Centrum Terapii Laserowej

 

Oferujemy pełen zakres usług medycznych i kosmetycznych w klinice we Wrocławiu przy ul. Jaracza (tuż przy mostach Warszawskich), z dogodnym dojazdem z dowolnej części miasta. Gabinety medyczne i kosmetyczne znajdują się w tym samym budynku, dzięki czemu mogą Państwo swobodnie korzystać z dowolnego zestawu zabiegów.

 

Posiadamy 27-letnie doświadczenie w pracy z laserami medycznymi. Należymy do Polskiego Towarzystwa Terapii Laserowej i Dermatologicznej.

 

Jako pierwszy ośrodek w Polsce sprowadziliśmy laser argonowy do leczenia naczyniaków. Nasi pacjenci, którzy byli wówczas dziećmi skończyli studia, założyli rodziny i nierzadko teraz przychodzą do nas ze swoimi dziećmi.

 

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, szkolimy lekarzy w zakresie laseroterapii. Dumni jesteśmy z tego, że w wielu nowo powstających ośrodkach medycyny estetycznej pracują lekarze, którzy u nas zdobywali podstawy posługiwania się laserami.

Profesjonalna dermatologia estetyczna we Wrocławiu

 

W ramach zabiegów dermatochirurgii laserowej oferujemy m.in. usuwanie znamion i tatuaży, zamykanie naczynek, usuwanie zmian skórnych (pieprzyków, brodawek, kłykcin), leczenie trądziku i blizn potrądzikowych, usuwanie zmarszczek, leczenie nadpotliwości, usuwanie zmarszczek, mezoterapię, powiększanie ust, modelowanie kształtów twarzy (volumetria) i inne zabiegi medycyny estetycznej.

 

Salon kosmetyczny pozwoli Państwu na skorzystanie między innymi z zabiegów odmładzających i rewitalizujących, masaży, manicure i pedicure, specjalnych zabiegów dla odmłodzenia i pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu, mikrodermabrazji. Oferujemy także specjalne zabiegi zgodne z indyjską filozofią ajurwedy.

 

Oprócz tradycyjnych metod leczenia, wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt, taki jak Kapsuła kosmetyczna SPA INTERWELL TAI CHI Exclusive, Skin Master Plus, lasery Pixel, Q-switch Sinon, IPL-Photoderm oraz Nd:Yag (neodymowo-yagowe), urządzenia do leczenia trądziku Harmony Acne i inne.

Nasz Zespół

dr n. med. Paweł Kołtowski

specjalista chirurg, założyciel Centrum Terapii Laserowej

 

Dr n. med. Paweł Kołtowski jest specjalistą chirurgii ogólnej. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu.

 

Umiejętności i doświadczenie zawodowe zdobywał pracując najpierw jako asystent, potem adiunkt w III Katedrze i Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończył I i II stopień specjalizacji w chirurgii ogólnej oraz uzyskał tytuł doktora nauk medycznych broniąc rozprawy na temat antybiotykoterapii w zakażeniach otrzewnej. Szkolił się w najlepszych ośrodkach chirurgii w Niemczech, Holandii i Kanadzie.

 

Jest założycielem Centrum Terapii Laserowej, pierwszego w Polsce ośrodka wykorzystującego lasery w leczeniu chorób skóry i w medycynie estetycznej. Podstawy laseroterapii zdobywał w Niemczech, w klinikach uniwersyteckich w Monachium i Regensburgu pod kierunkiem Prof. Dr. Michaela Landthalera. Szkolił się u Dr. Gerda-Martina Kautza w Konz i Dr. Careen Schroeter w Maastricht.

 

Od ponad 26 lat specjalizuje się w laserowej chirurgii dermatologicznej, diagnostyce dermatoskopowej znamion skórnych i laserowej medycynie estetycznej.

Dorota_Bałazińska_2809

lek. med. Dorota Bałazińska

chirurg, założyciel Centrum Terapii Laserowej

 

Lek. med. Dorota Bałazińska jest chirurgiem ogólnym. Ukończyła Akademię Medyczną we Wrocławiu.

 

Umiejętności i doświadczenie zdobywała już podczas studiów jako wolontariusz, następnie w trakcie specjalizacji pod kierunkiem dr n. med. Mirosława Nienartowicza oraz przez 12 lat w III Katedrze i Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej Akademii Medycznej we Wrocławiu pod kierunkiem Prof. Leopolda Oleszkiewicza. Kolejne 6 lat pracowała w Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Okręgowego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu pod kierunkiem dr n. med. Tadeusza Myczkowskiego i 2 lata w Oddziale Chirurgii Ortopedycznej w Centrum Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Trzebnicy. Od 26 lat nieprzerwanie związana z Centrum Terapii Laserowej. Doświadczenie zdobyte w różnych oddziałach chirurgicznych daje jej możliwość szerszego spojrzenia na problemy Pacjentów.

 

Nieustannie kształci się i poszerza swoją wiedzę na temat nowoczesnych technik operacyjnych i innowacji w dermatochirurgii, chirurgii laserowej oraz medycynie anti-aging a także rozwija swoje zainteresowania medycyną naturalną i starohinduską (ayurveda) oraz dietetyką, aby móc łączyć je z najnowocześniejszymi osiągnięciami medycyny tradycyjnej. Uczestniczyła w wielu kursach oraz stażach indywidualnych w wiodących ośrodkach chirurgii laserowej w Niemczech, Włoszech i Holandii. Prowadzi szkolenia z zakresu chirurgii laserowej.

dr n. med. Mateusz Zachara

specjalista chirurgii plastycznej

 

Dr Mateusz Zachara jest specjalistą chirurgii plastycznej z wieloletnim doświadczeniem. Od 2005 roku pracuje w Oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy-Zdroju. Ukończył wrocławską Akademię Medyczną, a umiejętności i doświadczenie zdobywał przez wiele lat, wykonując pod okiem Prof. Kazimierza Kobusa i Prof. Piotra Wójcickiego kilka tysięcy zabiegów operacyjnych. W 2010 roku obronił tytuł doktora nauk medycznych.

 

Dr Zachara nieustannie się kształci i poszerza swoją wiedzę na temat nowoczesnych technik operacyjnych i innowacji  w chirurgii plastycznej oraz medycynie anti-aging. Uczestniczył w wielu kursach oraz stażach indywidualnych w ośrodkach chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w kraju i zagranicą.

 

Należy do towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, International Confederation for Plastic Reconstructive&AestheticSurgery, International Society of Aesthetic Plastic Surgery, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Sekcji Mikrochirurgii PTChir.

 

Życie dr. Zachary to jednak nie tylko praca. W czasie wolnym z sukcesem oddaje się swoim pasjom – muzyce i rysunkowi.

lek. med. Andrzej Kublik

specjalista chirurg

 

Lek. med. Andrzej Kublik jest specjalistą chirurgii ogólnej. Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu ukończył w 1986 roku. Doświadczenie i umiejętności zawodowe zdobywał najpierw w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, gdzie pod kierunkiem Prof. dr hab. n. med. Wojciecha Witkiewicza uzyskał I i II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Po ukończeniu II stopnia specjalizacji rozpoczął pracę w Szpitalu Ministerstwa Sprawiedliwości we Wrocławiu, gdzie w latach 1994 do 2014 był Ordynatorem Oddziału Chirurgicznego.

Od ponad 20 lat specjalizuje się w zabiegowym leczeniu zabiegowym hemoroidów. Swoją specjalistyczną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu chirurgii układu żylnego stale poszerza biorąc udział w licznych kursach szkoleniach i sympozjach zarówno w kraju jak i zagranicą. Z Centrum Terapii Laserowej związany jest nieprzerwanie od 2010 roku.

mgr Jacek Turbański

specjalista rehabilitacji ruchowej, dyplomowany terapeuta manualny

 

Mgr Jacek Turbański ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jest specjalistą w zakresie rehabilitacji ruchowej oraz dyplomowanym terapeutą manualnym.
Umiejętności i doświadczenie zawodowe zdobywał najpierw przez 12 lat w Okręgowym Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu a następnie w Centrum Medycznym PROMEDIS we Wrocławiu, gdzie w latach od 1999 do 2009 kierował Oddziałem Usprawniania Leczniczego. W latach od 1986 do 1998 był trenerem odnowy biologicznej w Szermierczym Klubie Sportowym KOLEJARZ we Wrocławiu a obecnie współpracuje z Szermierczym Klubem Sportowym WROCŁAWIANIE.
Od ponad 20 lat specjalizuje się w zespołach bólowych, urazach sportowych i usprawnianiu pacjentów z SM. Nieustannie kształci się i rozszerza swoją wiedzę i umiejętności w zakresie terapii manualnych oraz leczenia zespołów bólowych, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.
Z Centrum Terapii Laserowej związany jest nieprzerwanie od stycznia 2017 roku, tj. od momentu uruchomienia w CTL pierwszego w Polsce Ośrodka Terapii Jądrowym Rezonansem Magnetycznym MBST® – innowacyjnej metody łagodzenia bólu i regeneracji tkanek w bolesnych zmianach zwyrodnieniowych oraz pourazowych układu mięśniowo-szkieletowego.

Anna Sławińska

dyrektor Centrum Terapii Laserowej

 

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się administracją, pasjonuje literaturą.

Ewa Mrówczyńska

rejestratorka

 

Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka. 🙂

Grażyna Adamkiewicz

pielęgniarka dyplomowana

 

Absolwentka Liceum Medycznego we Wrocławiu. Przepracowałam ponad 20 lat jako pielęgniarka w oddziale chirurgicznym. Od 1997 zajmuje się depilacją laserową. Uśmiech to niedrogi sposób na poprawienie naszego wyglądu. 🙂

Agnieszka Melchior-Goldmann

rejestratorka

 

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, kierunek socjoterapia. Optymistycznie patrzę na świat. Kocham dzieci.

Natalia Morawska CTL

Natalia Morawska

kosmetolog

Yuliia Solomakhina CTL

Yuliia Solomakhina

Technik masażysta

Justyna Reingruber CTL

Justyna Reingruber

Fizjoterapeuta

Galeria

Zapraszamy!