Dbaj o stopy nie tylko latem

Blog > Dbaj o stopy nie tylko latem

Jesień i zima to prawdziwa „szkoła życia” dla naszych stóp. Grube skarpety, ocieplane buty i kapcie mogą niekorzystnie wpływać na ich stan. Przebywanie w ciepłym obuwiu w ogrzewanych pomieszczeniach może zwiększyć ich potliwość i sprawić, że znacznie pogorszy się kondycja skóry stóp.

 

Skóra stóp jest wrażliwa na zmiany temperatury i szybko się przesusza. Wynika to m.in. z tego, że ma ona dużo gruczołów potowych, lecz niewiele łojowych. Wiele osób zmaga się ze zrogowaciałym naskórkiem, lecz mimo to najchętniej o stopy dbamy wiosną i latem, kiedy zaczynamy je odsłaniać. Jak pielęgnować je jesienią?

 

Łagodząca kąpiel stóp

 

Ciepła woda z solą kosmetyczną jest jednym z najlepszych sposobów na ukojenie zmęczonych stóp. Co więcej, każdy może przeprowadzić taki „zabieg” w domu. Kąpiel dla stóp działa na nie ujędrniająco, zmiękczająco i odświeżająco. Wybierając kosmetyki, warto sięgnąć po te, które zawierają sól z Morza Martwego, bogatą w składniki mineralne. Do ciepłej wody z solą możesz również dodać olejki aromatyczne, działające zmiękczająco i kojąco na skórę stóp. Mocz nogi przez 10-15 minut (nie dłużej) i powtarzaj taki zabieg przynajmniej raz w tygodniu.

 

Stop pękającym piętom

 

Po takiej kąpieli możesz delikatnie złuszczyć zgrubiałą skórę (zamiast pumeksu, użyj gruboziarnistej tarki) na piętach i wmasować w nie krem z witaminami A i E. Następnie nałóż na stopy bawełniane skarpety, aby kosmetyk lepiej wchłonął się w skórę.

 

Paznokcie u stóp obcinaj na prosto, następnie spiłuj lekko boki, aby nadać im okrągły kształt. Do obcinania paznokci użyj cążków z zaokrągloną powierzchnią tnącą.

 

Upiększający pedicure

 

Jeśli nie radzisz sobie z domową pielęgnacją stóp i zależy ci na pięknych paznokciach i wygładzonej skórze, przyjdź do nas na profesjonalny pedicure. Zatroszczymy się zarówno o Twoje stopy, jak i o odprężenie całego ciała.

 

Możesz zdecydować się na

 

  • pedicure frezarkowy z pielęgnacją stóp (peeling, masaż),
  • pedicure medyczny, przynoszący ukojenie przy nieprzyjemnych nagniotkach i wrastających paznokciach,
  • pedicure japoński, nadający płytce paznokciowej zdrowego połysku.

 

Warto również skorzystać ze spa dla stóp, czyli klasycznego pedicure z regeneracyjnym zabiegiem dla skóry stóp i paznokci.

 

Dbaj o swoje stopy każdego dnia. Szczególnie jesienią i zimą, gdy bez przerwy trzymamy je w ciepłym obuwiu, uniemożliwiając skórze swobodne oddychanie. W pracy zmieniaj obuwie na lżejsze, a w domu, jeśli to możliwe, pozostaw stopy bose i daj im odpocząć. Przepocona i wilgotna skóra stóp to pierwszy krok do pojawienia się infekcji grzybicznych. A chyba tego nie chcesz?