Depilacja laserowa – najczęściej zadawane pytania

Baza wiedzy > Depilacja laserowa – najczęściej zadawane pytania

Pogoda za oknem sprzyja odsłanianiu ciała, zakładaniu krótkich, przewiewnych sukienek, a nawet bikini. Często jednak borykamy się z widocznym owłosieniem, z którego usunięciem nie radzimy sobie w warunkach domowych. Rozwiązaniem może okazać się depilacja laserowa, przeprowadzona pod okiem specjalistów.

 

Aby przybliżyć Wam szczegóły dotyczące laserowego usuwania owłosienia, poniżej prezentujemy najczęściej zadawane pytania, związane właśnie z tym tematem.

 

1. Jestem umówiona do Centrum na zabieg epilacji laserowej łydek. Wcześniej zabieg ten wykonywałam w innym gabinecie metodą lasera diodowego. Czy są jakieś przeciwskazania aby łączyć te dwie metody depilacji?

 

Nie ma przeciwwskazań, aby po laserze diodowym wykonywać depilację laserem aleksandrytowym.

 

2. Jak powinnam przygotować skórę do zabiegu i jaki jest koszt depilacji, jeśli to już mój czwarty zabieg? Proszę także o informację: pacjentki z Państwa Centrum na forach piszą także o zabiegu doświetlania tydzień po właściwej depilacji – czy każdy powinien przejść ten proces?

 

Cena zabiegu wyniesie 300-400 zł.
Skóra do zabiegu nie może być opalona, a pacjentka nie może być w trakcie kuracji antybiotykowej. Przed zabiegiem nie stosujemy innej metody depilacji (wyrywanie włosków). Możemy tylko ogolić włosy maszynką. Doświetlanie, o którym Pani wspomina zazwyczaj nie jest konieczne.

 

3. Jestem zainteresowana zabiegiem depilacji laserowej łydek. Chciałabym dowiedzieć się, czy korzystając z promocji dotyczącej pierwszego zabiegu na daną część ciała, można wymienić depilację pach na przedramiona (normalna cena tych zabiegów jest dokładnie taka sama)?

 

Nie ma niestety takiej możliwości, aby wymienić depilację pach na przedramiona.

 

4. Jestem zainteresowana laserowym usuwaniem owłosienia. Widziałam, że w CTL posługujecie się Państwo laserem aleksandrytowym – jaka jest jego skuteczność, np. w porównaniu do lasera Lightsheer? Jak wyglądają u Państwa terminy, gdybym chciała się umówić na konsultację?

 

Laser Lightsher jest laserem diodowym o długości fali 800nm, a aleksandrytowy ma 755nm – jest to światło, które jest lepiej absorbowane przez melaninę, dlatego zabieg jest skuteczniejszy i mniej bolesny.

 

Odnośnie pytania o rejestrację, najaktualniejsze informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu – 781 877 771.

 

5. Mam pytanie dotyczące laserowego usunięcia owłosienia z okolic brodawek sutkowych. W cenniku zawarta jest informacja, że koszt takiego zabiegu to 200-300 zł. Od czego zależy wysokość tej kwoty – od ilości owłosienia? Czy cena ta dotyczy jednego zabiegu dla obu brodawek?

 

Tak, cena dotyczy obydwu brodawek. Ostateczny koszt można podać jedynie po konsultacji, która pozwala ocenić, jak zaawansowany będzie to zabieg.

 

6. Jak długo po depilacji okolic bikini nie można się opalać?

 

W przypadku depilacji okolic bikini, należy wstrzymać się z opalaniem na około 2-3 tygodnie. Okres ten zależy oczywiście od stopnia wrażliwości skóry.

 

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, dotyczące depilacji laserowej, napiszcie je w komentarzu pod postem lub wyślijcie wiadomość na Facebooku.