Jak dbać o cerę naczynkową?

Blog > Jak dbać o cerę naczynkową?

Z cerą naczynkową zmaga się wiele kobiet, nieestetyczne zaczerwienienia i rozszerzone naczynka są widoczne i odbierają pewność siebie. Rozszerzone naczynka towarzyszą kobietom niemal w każdym wieku i występują w postaci czerwonych niteczek, żyłek czy nawet rumieńców i rozlanych plam. Warto zatem zadbać o swoją skórę i jej piękny wygląd jak najwcześniej.

 

Chroń swoją skórę

 

Cera naczynkowa uzależniona jest głównie od warunków atmosferycznych i czynników zewnętrznych. Należy ją więc chronić przed promieniowaniem UV, mrozem, silnym wiatrem i ogólnymi wahaniami temperatur. W niekorzystnych warunkach skóra szybko staje się podrażniona, zaczynają pękać naczynka, a to z kolei wpływa na jej zaczerwienienie. Zły wpływ na skórę ma także długotrwałe stosowanie maści i kremów ze sterydami, które mogą spowodować nawet trwałe zaczerwienienia.

 

Duży wpływ na stan cery naczynkowej mają także silne emocje i stres, nasze codzienne nawyki i dieta. Trzeba zatem pamiętać o stosowaniu kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji tego typu cery. Codzienną dietę warto uzupełnić o produkty bogate w witaminę C, jednocześnie unikając pikantnych potraw i używek, takich jak kawa, papierosy, alkohol, które wpływają na osłabienie ścianek naczyń krwionośnych.

 

Pod kontrolą specjalistów

 

Widoczne naczynka wymagają specjalistycznej opieki, zatem dobrym rozwiązaniem będzie wizyta w Centrum Terapii Laserowej i Kosmetyki we Wrocławiu. Jesień jest bardzo dobrym momentem na rozpoczęcie leczenia zmian naczyniowych, bowiem skóra w czasie przeprowadzania zabiegu nie może być opalona.

 

CTL jako pierwszy w Polsce sprowadził laser argonowy do leczenia naczyniaków. Leczenie zmian naczyniowych na twarzy polega na naświetlaniu skóry laserem VascuLight z intensywnym źródłem światła IPL-Photoderm. Światło przechodzące przez powierzchnię skóry, w połączeniu z hemoglobiną wytwarza ciepło, w wyniku czego naczynia zostają zamknięte. W przypadku bardzo widocznych zmian, potrzebne jest wykonanie kilku zabiegów, w odstępach 3-4 tygodni.

 

Zmiany naczyniowe pojawiają się jednak nie tylko na twarzy, ale też na dekolcie i w postaci naczynek na nogach. Wiele osób zmaga się z nieestetycznymi pajączkami, żylakami, a nawet zasinionymi zlewiskami żylnymi. Duży wpływ na takie zmiany ma stojąca lub siedząca praca, a także ciąża i chodzenie na wysokich obcasach. Najlepszym sposobem na zlikwidowanie widocznych naczynek jest zabieg laserowy. Innowacyjna technologia nowoczesnego lasera Nd:Yag VascuLight pozwala na bezoperacyjne zamykanie naczynek na nogach. Taki zabieg jest nieinwazyjny, bowiem nie ma konieczności nacinania ani nakłuwania skóry, dzięki czemu nie ma ryzyka zakażenia żółtaczką czy HIV.

 

Przed i po zabiegu:

 

 

Trzeba jednak pamiętać, aby po zabiegu chronić skórę przed intensywnym promieniowaniem słonecznym, należy również unikać wizyt w solarium.

Leave a Reply