Jak zadbać o cerę przed wakacjami?

Blog > Jak zadbać o cerę przed wakacjami?

Wysokie temperatury za oknem oznaczają jedno – zbliżające się wakacje! O tej porze roku odsłaniamy swoje ciała, zakładając zwiewne ubrania, krótkie sukienki i topy bez rękawów. Chętniej wychodzimy na zewnątrz, oddajemy się błogiemu lenistwu na świeżym powietrzu i szukamy okazji, aby nasza skóra złapała brązowy odcień. Pamiętajmy jednak o pielęgnacji ciała oraz delikatnej skóry twarzy.

 

Nawilżanie to podstawa

 

Latem pijemy znacznie więcej wody, jednak często zapominamy o nawilżaniu naszej skóry. Krem nawilżający powinien być obowiązkowym kosmetykiem, bez względu na to gdzie spędzamy urlop. Utrata wody z głębokich warstw skóry i brak codziennej pielęgnacji mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń, prowadzących do znacznego pogorszenia stanu naszej cery oraz do przyspieszenia procesu starzenia.

 

Ochrona przed słońcem

 

Pamiętając o kremie nawilżającym, nie zapomnijmy również o ochronie przed słońcem. Silne promieniowanie słoneczne również ma niekorzystny wpływ na naszą skórę. Nawet kilka minut spędzonych na słońcu może podrażnić naskórek. Szczególnie w pierwszych dniach z wysoką temperaturą warto sięgnąć po kosmetyki z wyższym faktorem – co najmniej 30 SPF. Jeśli skóra nabierze ciemniejszego kolorytu, można sięgnąć po kosmetyki z nieco niższym filtrem UV – dotyczy to nie tylko kremów, ale też np. pomadek do ust, których skóra jest jeszcze cieńsza i przez to bardziej podatna na wszelkie uszkodzenia i podrażnienia.

 

Makijaż permanentny

 

Podczas upałów pełny makijaż może nas oszpecić, zamiast dodać uroku. Ciężkie podkłady, cienie spływające czy zbierające się w zagłębieniach powieki oraz rozmazujący tusz są zmorą wielu kobiet. Niemal każda marzy o gładkiej cerze, której nie musi ukrywać pod grubą warstwą kosmetyków.

 

Jeśli mimo wszystko lubimy podkreślać swoją urodę, warto zdecydować się na makijaż permanentny. Jest to niezwykle wygodne, szczególnie latem, bowiem bez względu na porę dnia i nocy możemy cieszyć się perfekcyjnym makijażem. Podczas wyjazdu wakacyjnego możemy cały czas i energię poświęcić na zwiedzanie nowych miejsc czy wylegiwanie się na plaży, bez konieczności spędzania czasu przed lustrem.

 

Pielęgnacja od wewnątrz

 

Nie zapominajmy też o utrzymaniu odpowiedniej diety i stałym nawilżaniu naszego organizmu od wewnątrz. To również ma ogromny wpływ na stan naszej cery. Każdego dnia powinniśmy regularnie pić wodę mineralną oraz zwiększyć porcje owoców i warzyw oraz ryb, bogatych w kwasy omega. Zdecydowanie powinniśmy ograniczyć tłuste i ciężkie potrawy, czerwone mięso czy mocny alkohol oraz inne używki.

 

Na koniec pamiętajmy, że nawet pięknie opalona skóra potrzebuje stałej pielęgnacji. Przede wszystkim pamiętajmy o jej nawilżaniu, a wychodząc latem na zewnątrz – używajmy kosmetyków z filtrami nie tylko na odsłonięte części ciała (większość ubrań przepuszcza szkodliwe promieni UV).