Jesienne zabiegi pielęgnacyjne

Blog > Jesienne zabiegi pielęgnacyjne

Jesień zagościła już na dobre, więc pora przyzwyczaić się do coraz niższych temperatur. Konieczna jest więc wymiana garderoby na cieplejszą, warto też pamiętać o prawidłowej pielęgnacji ciała podczas tej pory roku. Czas przygotować skórę na nadchodzącą zimę. Jakie zabiegi najlepiej wykonać jesienią?

 

Skóra po lecie, przez częste eksponowanie na słońcu, stała się szorstka, wiotka i pozbawiona nawilżenia. Niezbędne jest jej nawodnienie i szczególna pielęgnacja, która przywróci jej blask i elastyczność. Jesień to dobry moment, aby zdecydować się na intensywne zabiegi kosmetyczne, które powinno ograniczyć się np. latem, gdy słońce jest zbyt intensywne.

 

Depilacja laserowa

 

Wiele pań zwleka z depilacją laserową do lata. Nie każdy bowiem wie, że opalona skóra i jej ekspozycja na słońcu są przeciwskazaniem do wykonania takiego zabiegu. Warto więc depilację wykonać wczesną wiosną lub właśnie jesienią, gdy opalenizna blednie, a skóra nie jest narażona na silne działanie promieni słonecznych. Poza tym, dla uzyskania zadowalającego efektu niezbędne jest wykonanie serii zabiegów. Warto więc już teraz pomyśleć o depilacji, aby przygotować się do lata.

 

Przed zabiegiem nie powinno się też usuwać owłosienia (to oczywiste, ponieważ jest ono usuwane podczas zabiegu), więc latem można odczuwać dyskomfort, szczególnie gdy nosimy krótkie spodenki czy sukienki.

 

Pielęgnacja twarzy

 

Cera po lecie jest przesuszona i wymaga szczególnej pielęgnacji. W tym okresie jest bardziej podatna na utratę wody, więc nawilżanie jest niezbędne. Należy więc ograniczyć stosowanie kosmetyków z zawartością alkoholu, które mogą podrażnić naskórek. Warto również zdecydować się na zabiegi oczyszczające skórę twarzy oraz na fotoodmładzanie światłem IPL, które pobudza komórki produkujące elastynę oraz kolagen. Skóra dzięki temu odzyska swoją elastyczność i będzie bardziej nawilżona. Znikną też nieestetyczne przebarwienia, a skóra będzie wyglądać na dużo młodszą.

 

Początek jesieni to dobry moment na wykonanie peelingów przy użyciu kwasów. Peeling pomaga usunąć przebarwienia, regeneruje skórę, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Zastanawiasz się, który zabieg byłby najlepszy dla twojej skóry? Skonsultuj się ze specjalistą, który z pewnością wybierze coś specjalnie dla ciebie.

 

Pożegnaj się z pajączkami

 

Zabiegi laserowe pomagają również usunąć nieestetyczne pajączki, a także widoczne naczynka. Nieinwazyjne zabiegi pozwolą na pozbycie się widocznych naczyń krwionośnych oraz zaczerwienień na skórze.

 

Jesień to dobry moment na wykonanie zabiegów laserowych oraz na pielęgnację ciała i przywrócenie jej odpowiedniego nawilżenia po lecie. Przyjdź na konsultacje i dowiedz się, który zabieg będzie dla ciebie najlepszy.