Czas na kolejną część lubianych przez was wpisów, w których publikujemy najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami naszych specjalistów. Tym razem pojawią się pytania z różnych kategorii – miłej lektury.
1. Ile potrzeba średnio zabiegów, aby usuwanie pajączków było skuteczne? Mam skupiska na obszarze 2-3 cm oraz jedną pojedynczą nitkę.
Na usunięcie podobnych zmian potrzeba zazwyczaj 2-3 zabiegów. Cenę takiego zabiegu ustalamy dopiero po konsultacji, która pozwala ocenić jakie zmiany wymagają usunięcia.
2. Czy zabieg usuwania naczynek na nogach jest bolesny? Czy karmienie piersią jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu?
Zabieg wykonujemy dopiero gdy pacjentka zakończy okres karmienia piersią. Podczas zabiegu odczuwalne jest uczucie delikatnego dyskomfortu.
3. Chcę usunąć pajączki na policzkach i pod okiem. Czy zostaną one usunięte po jednym zabiegu czy potrzebna będzie większa ich liczba? Jakie są przeciwskazania do zabiegu?
W zależności od intensywności zmian, należy wykonać jeden lub kilka zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Dłuższe przerwy między zabiegami nie zmniejszają skuteczności leczenia lecz jedynie wydłużają proces terapeutyczny. Każdy zabieg skutecznie zamyka część poszerzonych naczynek. Nie likwiduje to jednak samej skłonności do poszerzania się naczyń. Dlatego też należy liczyć się z koniecznością powtórzenia kuracji w przyszłości.
Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po kilku godzinach. Czasem mogą utrzymywać się kilka dni. Bardzo rzadko, ale zdarza się, że po zabiegu dochodzi do powstania przejściowych zaczerwienień lub obrzęku, zwłaszcza pod oczami. Dzieje się tak w przypadku delikatnej i wrażliwej skóry – należy ją wówczas chłodzić zimnymi okładami.
Aby uniknąć niepożądanych następstw należy bezwzględnie zastosować się do wskazówek lekarza, a w szczególności:
• opisać dotychczasowe metody leczenia i ich skuteczność,
• zgłosić lekarzowi przyjmowanie jakichkolwiek lekarstw, gdyż niektóre z nich mogą powodować reakcje fotouczulające,
• w czasie zabiegu nie patrzeć na promienie lasera i pole operacyjne bez okularów ochronnych lub spod nich, gdyż może to spowodować nieodwracalne konsekwencje okulistyczne. Mimo okularów ochronnych nie wolno otwierać oczu w czasie zabiegu. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa, pacjentom zakładane są specjalne osłonki na oczy,
• w pielęgnacji po zabiegu można normalnie myć skórę wodą i mydłem oraz stosować dotychczasowe kosmetyki (z wyjątkiem samoopalaczy),
• jeżeli obrzęk (szczególnie pod oczami) utrzymuje się dłużej wskazane jest stosowanie okładów (np. ze świetlika)
• w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów należy zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg
• bezwzględnie skóra w czasie zabiegu nie może być opalona (dotyczy to opalenizny słonecznej, solarium i samoopalaczy)
• przeciwwskazaniem jest również opalanie miejsca po zabiegu przez co najmniej 4 tygodnie.
4. Mam implanty kręgosłupowe – czy mogę korzystać z solarium?
Tak, jak najbardziej. Implanty kręgosłupowe nie przeszkadzają w korzystaniu z solarium.
5. Czy wykonujecie zabieg powiększania ust również na znieczulenie dentystycznie, czy wyłącznie z użyciem maści Emla?
Do znieczulenia stosujemy wyłącznie maść Emla, ponieważ nie powoduje ona zmiany kształtu ust, co daje nam możliwość bardziej precyzyjnego wykonania zabiegu.
6. Moim problemem jest nie typowo rozumiany trądzik, a zanieczyszczona, błyszcząca się twarz. Od czasu do czasu pojawia się jednak kilka wyprysków. Czy zabieg Harmony Acne pomógłby oczyścić twarz w przypadku zaskórników i zmniejszyłby łojotok?
Harmony Acne działa tylko na bakterie wywołujące zmiany trądzikowe, a nie na tłustą cerę czy zaskórniki. Właściwą terapię możemy określić po konsultacji.
Jeśli macie jakieś pytania – piszcie śmiało w wiadomości prywatnej na naszym profilu na Facebooku lub zostawcie komentarze pod powyższym wpisem.