Pielęgnacja skóry jesienią

Blog > Pielęgnacja skóry jesienią

Ciepłe i słoneczne miesiące z pewnością pozostawiły ślady na naszej skórze. Delikatne przebarwienia, widoczne zmarszczki czy przesuszona skóra to zmora wielu kobiet. Jak wyrównać koloryt skóry, przywrócić jej blask i zadbać o nią jesienią?

 

Peelingi

 

Jesień to odpowiedni moment na zastosowanie produktów złuszczających, których stosowanie pomoże nam wygładzić skórę oraz poprawić jej koloryt. Dzięki peelingom skóra będzie też znacznie lepiej przygotowana do wchłaniania składników odżywczych. Delikatny masaż twarzy pobudzi krążenie, poprawi ukrwienie naskórka, dzięki czemu skóra będzie wyglądać na odświeżoną i wypoczętą.

 

Do peelingów ze szczególną ostrożnością powinny podchodzić panie z wrażliwą oraz naczynkową cerą. Znacznie lepszym rozwiązaniem od domowego eksperymentowania będzie wizyta w specjalistycznym gabinecie kosmetycznym. Wykwalifikowana osoba z pewnością doradzi delikatne i nieinwazyjne zabiegi, które przywrócą skórze dawny blask.

 

Nawilżanie

 

Podstawą codziennej pielęgnacji, bez względu na porę roku, jest intensywne nawilżanie. Warto więc sięgnąć po kosmetyki zawierające kwas hialuronowy, zatrzymujący wodę w naskórku oraz witaminy A i E. Skuteczne, szczególnie jesienią, mogą okazać się również produkty z retinolem, który stymuluje produkcję naturalnego kolagenu.

 

Pomocne mogą okazać się także olejki pielęgnacyjne, które wzmacniają i regenerują skórę. Odpowiednio dobrane kosmetyki pozwolą skutecznie przygotować skórę na nadchodzące, chłodne dni.

 

Dbanie o zdrowy wygląd skóry to również odpowiednia dieta. Wprowadź więc do codziennego menu produkty o wysokiej zawartości kwasów omega (np. ryby), witamin (owoce, warzywa) oraz białe mięso. Pij również dużo wody, która pomoże oczyścić organizm i zapewni organizmowi długotrwałe nawodnienie. Ilość wody dostarczanej od wewnątrz ma duże znaczenie dla wyglądu naszej skóry.