Przebarwienia po lecie – pozbądź się ich właśnie teraz

Blog > Przebarwienia po lecie – pozbądź się ich właśnie teraz

Po wielogodzinnym przebywaniu na słońcu, na skórze pojawiają się widoczne plamy o różnych kształtach i rozmiarach. To nic innego, jak reakcja obronna skóry na nadmierną ekspozycję na promieniowanie słoneczne. Czy można się ich pozbyć? Oczywiście, że można, a jesień bardzo temu sprzyja.

 

Podczas upalnych, wakacyjnych dni łatwo zapomnieć o pielęgnacji skóry i odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Zapominamy o używaniu kosmetyków pielęgnacyjno-ochronnych, nakryciach głowy czy piciu odpowiedniej ilości wody. Nieprzestrzeganie podstawowych zasad pielęgnacji i ochrony przed słońcem ma swoje konsekwencje – na skórze mogą pojawić się nieestetyczne przebarwienia, których wiele z nas chce się pozbyć.

 

Zabiegi na przebarwienia

 

Trudno skutecznie usunąć przebarwienia domowymi sposobami. Warto więc udać się do specjalisty i skorzystać z zabiegów dobranych specjalnie do rodzaju naszej skóry. Jakie rozwiązania może nam polecić?

 

Jednym ze sposobów na pozbycie się przebarwień jest mikrodermabrazja, której zadaniem jest mechaniczne ścieranie górnych warstw skóry za pomocą głowicy diamentowej. Efekty rozjaśnienia skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze efekty osiągnie się po wykonaniu co najmniej kilku zabiegów. Skóra po mikrodermabrazji odzyska równomierny koloryt, stanie się promienna i elastyczna.

 

Warto również zdecydować się na laserowe usuwanie przebarwień z wykorzystaniem urządzenia IPL. Światło lasera dociera do komórek zawierających barwnik, co prowadzi do ich stopniowego zanikania. Podobnie jak w przypadku mikrodermabrazji, najlepsze efekty osiągniemy po wykonaniu serii zabiegów. Ich efektem będzie odświeżona i promienna skóra z ujednoliconym kolorytem.

 

A może peeling?

 

Rozwiązaniem prowadzącym do pozbycia się przebarwień może być również peeling kawitacyjny, prowadzący do usunięcia warstwy rogowej skóry. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, a efekty zobaczymy już po pierwszej sesji. Dla uzyskania trwałego efektu warto przeprowadzić serię zabiegów (co najmniej dziesięciu).

 

Zabiegi wykonywane przez wykwalifikowane osoby są z pewnością doskonałym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych pamiątek wakacyjnych. Mimo wszystko, nie powinniśmy zapominać o codziennej, domowej pielęgnacji. Na drogeryjnych półkach znajdziemy wiele kosmetyków o działaniu wybielającym. Można również skorzystać ze sprawdzonych sposobów na domowe maseczki z cytryną, która ma działanie rozjaśniające. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązania mogą pomóc jedynie przy niewielkich przebarwieniach.

 

Jeśli nie mamy pewności, czy domowa pielęgnacja przyniesie oczekiwane efekty, skontaktujmy się z dermatologiem lub specjalistą, który oceni stan naszej skóry i zaproponuje najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązania.

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.