ICOON jest pierwszym na rynku masażem mechanicznym oddziałującym na mikrowakuole umieszczone w skórze, stanowi więc skuteczne, szybkie i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.
Masaż podciśnieniowy z multi mikrostymulacją osiągamy za pomocą zestawu mikrootworów obecnych na powierzchni rolek w głowicach zabiegowych. Rolki obracają się tam i z powrotem, precyzyjnie i skutecznie stymulując skórę na całej powierzchni, docierając do najmniejszych jej części i generując do 21 600 mikrostymulacji na minutę. Działanie stymulujące odbywa się na 3 powierzchniach jednocześnie: 2 niezależne, zmotoryzowane mikrostymulatory, które poruszają się jednocześnie na tym samym obszarze, uzupełniając swoje działanie i generując gimnastykę tkankową z efektem ujędrniającym oraz 1 centralna komora umieszczona pomiędzy mikrostymulatorami, która oddziałuje dogłębniej na tkankę tłuszczową. Dlatego też technologia ta umożliwia potrojenie powierzchni stymulacji, uzyskując głębszą i bardziej efektywną stymulację skóry. Potrójna powierzchnia ssąca pozwala również na lepsze przemieszczanie głowic, dzięki czemu operator nie musi wywierać nacisku. W ten sposób obie ręce mogą być używane jednocześnie, co zapewnia klientowi bardziej naturalną i delikatną stymulację, bez zmęczenia operatora.
W rzeczywistości jest to technologia, która umożliwia dwuręczny symetryczny zabieg, pracując jednocześnie po obu stronach ciała. Rezultatem jest niezwykle dokładny, wielowymiarowy masaż całego ciała przy zachowaniu ogromnego szacunku dla skóry. To nowa metoda stymulacji skóry i przylegających do niej tkanek, która pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Może być wykorzystana do likwidacji cellulitu, zlokalizowanego tłuszczu, luźnej skóry, obrzęków limfatycznych, blizn, zaparć, sztywności mięśni, zapalenia ścięgien oraz wszelkich objawów starzenia się skóry.
Zasada działania multi mikrostymulacji opiera się na dogłębnym zrozumieniu struktury tkanki łącznej i budowy skóry. Badania przeprowadzone przez prof. J.C. Gimberteau zakładają istnienie tzw. systemu MCDAS, czyli Multimikrowakuolarnego Systemu Absorpcji Kolagenu. Na podstawie tej teorii zakładamy, że pomiędzy poszczególnymi tkankami nie ma wyraźnego rozgraniczenia, bądź warstwowego ułożenia. Wszystkie struktury połączone są ze sobą poprzez sieć włókien, pomiędzy którymi tworzą się wolne przestrzenie zwane mikrowakuolami. Włókna te zbudowane są głównie z kolagenu, elastyny oraz w niewielkim stopniu z lipidów. Dodatkowo do włókien kolagenowych przyłączone są proteoglikany, które wykazują silną hydrofilność, powodując tym samym wiązanie cząsteczek wody wewnątrz mikrowakuli. Taka budowa zapewnia swobodne przesuwanie się poszczególnych struktur względem siebie, jak również rozprężanie i sprężanie mikrowakuli podczas ucisku. Widoczne jest to np. w momencie uszczypnięcia fałdu skórnego, który po puszczeniu wraca do formy pierwotnej. Im młodsza skóra, czyli im bardziej elastyczne włókna, tym szybszy powrót fałdu. Przeprowadzone badania stały się inspiracją do zaprojektowania masażu podciśnieniowego z Multi mikrostymulacją, który w bardzo precyzyjny sposób stymuluje opisaną sieć bez jej uszkodzenia. Ponadto dołączenie stymulacji światłem LED powoduje zwiększoną produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, a tym samym wzmocnienie systemu MSDAS.
Masaż podciśnieniowy w połączeniu z energią biostymulującego lasera i światła LED wywołuje efekt fotochemiczny w tkankach i stymuluje większą przepuszczalność błon komórkowych.
Fala lasera diodowego przenika w głąb tkanki, gdzie jest silnie absorbowana przez lipidy w adipocytach. Powoduje to podwyższenie ich temperatury i przyspieszenie procesu lipolizy.
Wpływ na tkanki:
Ponadto:
Światło LED oddziałuje na fibroblasty i stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny. Wpływa również na przepuszczalność błony komórkowej adipocytów, powodując otwarcie porów w jej obrębie, co umożliwia odprowadzenie uwolnionego tłuszczu do układu limfatycznego bez uszkodzenia komórek.
Wpływ na tkanki:
Ponadto:
Stymulacja tkanek zachodzi 3-stopniowo:
Dzięki takiemu mechanizmowi działania pobudzamy skórę na poziomie naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej oraz dużo efektywniej oddziałujemy na komórki tłuszczowe i tkankę mięśniową. Zapewnia to znakomite efekty zarówno w działaniu modelującym sylwetkę i ujędrniającym skórę, jak i w zabiegach redukujących problemy mięśniowe czy zastoje limfatyczne.
Zabieg skierowany jest do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy pragną znaleźć szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. W zależności od indywidulanych potrzeb klienta przy użyciu technologii masażu podciśnieniowego z multi mikrostymulacją wykonywane mogą być zabiegi kosmetyczne jak i medyczne.
Przeciwwskazania bezwzględne:
Wszystkie badania kliniczne 1 , które zostały przeprowadzone na prestiżowych uczelniach we Włoszech i Francji, potwierdzają nadzwyczajną efektywność zabiegów masażu podciśnieniowego z multi mikrostymulacją. W latach 2007/2008 pod kierownictwem prof. Beniamino Palmieri przeprowadzono badania 2 , które wykazały pozytywne zmiany w obszarze stymulowanym urządzeniem produkcji i-Tech Industries, jak również potwierdziły ich niekwestionowane bezpieczeństwo. Na podstawie tych badań możemy stwierdzić, że masaż podciśnieniowy z multi mikrostymulacją jest nie tylko doskonałym rozwiązaniem w zabiegach kosmetycznych, ale także doskonałym narzędziem w przypadku wielu problemów w funkcjonowaniu układu limfatycznego, krwionośnego, czy mięśniowego. Może być włączone do rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych np. po liposukcji, przy obrzękach pooperacyjnych oraz w celu poprawy jakości i kondycji blizn. To bezinwazyjna metoda, która daje niezwykłe wyniki nawet w najtrudniejszych przypadkach.
1 “The sliding mechanics of the subcutaneous structures in man. Illustration of a functional unit: the microvacuoles”;
J.C.Guimberteau Institut Aquitain De La Main; Studies of the Académie Nationale de Chirurgie, 2005, 4 (4) : 35-42
“Icoone-h”; B. Palmieri , D. Lodi; Gazz Med Ital – Arch Sci Med 2008;167
“Intermittent microalveolar stromal stimulation therapy: lower legs functional and cosmetic reshaping by lympho-
venous network activation”; Beniamino Palmieri, Anna Aspiro, Gianluca Sighinolfi, Silvia Bedetti, Maria A. Paladino,
Niccolò Grappolini, Maria Vadalà, Carmen Laurino; Minerva Chirurgica 2019 June;74(Suppl. 1 al N. 3):1-7
2 “Stroma and its cosmetic-functional reactivation: multi micro alveolar stimulation, a revolution in evolution”; B.
Palmieri , G. Maullu , V. Rottigni ; Minerva Med 2011;102(Suppl. 1 to No. 3):1-12
Wrocław, Komuny Paryskiej nr 56
(róg Pułaskiego)
rejestracja:
502 475 502
71 330 31 13
71 330 31 11
e-mail:ctl@laser.wroc.pl