Terapia MBST

Sprawdzona terapia po raz pierwszy w Polsce

Terapia MBST® stosowana jest z powodzeniem od ponad dwudziestu lat w Niemczech i innych krajach europejskich w leczeniu bólu i zwyrodnienia tkanek.

Innowacyjna terapia MBST® niemieckiej firmy MedTec Medizintechnik GmbH to pierwsza na świecie, w której wykorzystano jądrowy rezonans magnetyczny do naturalnego łagodzenia bólu i regeneracji chrząstki w bolesnych zmianach układu mięśniowo-szkieletowego. Jest to certyfikowana metoda leczenia poparta badaniami klinicznymi i wynikami obejmującymi terapię ponad 440 000 pacjentów.  Terapia prowadzona jest na zlecenie i pod kontrolą lekarza. Jest to metoda nieinwazyjna, bezbolesna i do dziś nie są znane efekty uboczne.

Na czym polega terapia i jak działa MBST®?

Terapia MBST® wykorzystuje rezonans magnetyczny (MR) wynaleziony i stosowany powszechnie do zawansowanej diagnostyki obrazowej, przy czym natężenie pola magnetycznego w terapii MBST® jest 10 000 razy słabsze niż w MR. Dzięki opatentowanej niemieckiej technologii energia rezonansu magnetycznego jest przekazywana do tkanek w celu pobudzenia procesów regeneracyjnych. Nieinwazyjna i pozbawiona efektów ubocznych terapia dotyczy przewlekłych schorzeń stawów, kości, ścięgien, osteoporozy a także świeżych zmian pourazowych.  

Leczenie

Leczenie jest nieinwazyjne, bezpieczne i jak na schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego krótkie i niezwykle efektywne. Obejmuje w zależności od zaleceń lekarza od 5 do 9 jednogodzinnych sesji terapeutycznych wykonywanych codziennie. 

Urządzenie do wykonywania zabiegów generuje dwa rodzaje pól: pole podstawowe powoduje uporządkowanie rezonansów jądrowych a pole naprzemienne dopasowane do częstotliwości rezonansu określonych typów tkanek, umożliwia pochłanianie energii przez jądra w tkance docelowej, przez co zostają one nią wysycone. Podczas kolejnej fazy energia jest przekazywana do otaczających tkanek, wywołując ich rezonans. Pacjent nie odczuwa dyskomfortu.