DR N. MED. PAWEŁ KOŁTOWSKI

specjalista chirurg, współzałożyciel Centrum Terapii Laserowej

Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu. Umiejętności i doświadczenie zawodowe zdobywał pracując najpierw jako asystent, potem adiunkt w III Katedrze i Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończył I i II stopień specjalizacji w chirurgii ogólnej oraz uzyskał tytuł doktora nauk medycznych broniąc rozprawy na temat antybiotykoterapii w zakażeniach otrzewnej. Szkolił się w najlepszych ośrodkach chirurgii w Niemczech, Holandii i Kanadzie.

Doświadczenie

Jest współzałożycielem Centrum Terapii Laserowej, pierwszego w Polsce ośrodka wykorzystującego lasery w leczeniu chorób skóry i w medycynie estetycznej. Podstawy laseroterapii zdobywał w Niemczech, w klinikach uniwersyteckich w Monachium i Regensburgu pod kierunkiem Prof. Dr. Michaela Landthalera. Szkolił się u Dr. Gerda-Martina Kautza w Konz i Dr. Careen Schroeter w Maastricht.

Od ponad 30 lat specjalizuje się w laserowej chirurgii dermatologicznej, diagnostyce dermatoskopowej znamion skórnych i laserowej medycynie estetycznej. Uczestniczył w wielu międzynarodowych kongresach medycyny estetycznej. Prowadzi szkolenia z zakresu chirurgii laserowej.

Prywatnie

Dr Paweł Kołtowski od lat interesuje się fotografią przyrodniczą, a ostatnio amatorskim montażem filmów. Jego prace można obejrzeć na stronie www.pawelfoto.com