LEK. MED. DOROTA BAŁAZIŃSKA

chirurg, współzałożyciel Centrum Terapii Laserowej

Umiejętności i doświadczenie zdobywała już podczas studiów jako wolontariusz, następnie w trakcie specjalizacji pod kierunkiem dr n. med. Mirosława Nienartowicza oraz przez 12 lat w III Katedrze i Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej Akademii Medycznej we Wrocławiu pod kierunkiem Prof. Leopolda Oleszkiewicza. Kolejne 6 lat pracowała w Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Okręgowego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu pod kierunkiem dr n. med. Tadeusza Myczkowskiego i 2 lata w Oddziale Chirurgii Ortopedycznej w Centrum Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Trzebnicy. Doświadczenie zdobyte w różnych ośrodkach daje jej możliwość szerszego, holistycznego spojrzenia na problemy Pacjentów.

Doświadczenie

Jest współzałożycielem Centrum Terapii Laserowej, pierwszego w Polsce ośrodka wykorzystującego lasery w leczeniu chorób skóry i w medycynie estetycznej. Podstawy laseroterapii zdobywała w Niemczech, w klinikach uniwersyteckich w Monachium i Regensburgu pod kierunkiem Prof. Dr. Michaela Landthalera. Szkoliła się u Dr. Gerda-Martina Kautza w Konz i Dr. Careen Schroeter w Maastricht.

Od ponad 30 lat specjalizuje się w laserowej chirurgii dermatologicznej, diagnostyce dermatoskopowej znamion skórnych,  laserowej medycynie estetycznej oraz medycynie nuklearnej. Jest pionierem terapii rezonansem magnetycznym MBST w Polsce.

Nieustannie kształci się i poszerza swoją wiedzę na temat nowoczesnych technik operacyjnych i innowacji w dermatochirurgii, chirurgii laserowej oraz medycynie anti-aging a także rozwija swoje zainteresowania medycyną naturalną i starohinduską (ayurveda) oraz dietetyką, aby móc łączyć je z najnowocześniejszymi osiągnięciami medycyny tradycyjnej. 

Prywatnie

Dr Dorota Bałazińska kocha psy, pracę w ogrodzie, pasjonuje się ceramiką.